Як Рівнеоблводоканал на півмільйона гривень зрадив своїх абонентів

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal

Заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов (зліва) вважає, що Рівнеоблводоканал провів корупційний тендер. Втім директор підприємства Андрій Карауш запевняє – водоканал просто дбає про екологію і безпеку

«Зрадою тижня» назвав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов тендер, який провів Рівнеоблводоканал. Підприємство дискваліфікувало дев`ятьох учасників  закупівлі засувок каналізаційних, які пропонували товар за дешевшими цінами і надало перевагу «неекономній пропозиції» рівненської фірми, яку створили незадовго до оголошення закупівлі.

Рівнеоблводоканал у серпні оголосив тендер на закупівлю шести засувок з маховиком 2-сторонньої дії. Очікувана вартість закупівлі – 880 тисяч 369 гривень з ПДВ. Учасниками були одинадцять фірм.

«Вісім учасників активно торгувались на аукціоні 25 серпня. Найдешевша пропозиція могла дати економію в 586 тис. грн. І що робить замовник? Замість того, щоб зрадіти таким вигідним пропозиціям, він в один день дискваліфіковує дев’ять учасників і швиденько укладає договір з ТОВ «Акваінтех Україна», яке навіть не намагалося торгуватись на аукціоні. Переможця аукціону ТД «Бренд груп» було дискваліфіковано без якоїсь деталізації, тож навіть не зрозуміло, що не так з його пропозицією», – пише Максим Нефьодов у своєму Facebook.

Ось список учасників. Найдешевша пропозиція фірми «ТД Бренд-груп» з 373 тисячі 800 гривень до кінця торгів впала до 294-ох тисяч гривень. А переможець ТОВ «Акваінтех Україна» від початкової ціни у результаті відняв 56 тисяч. На цю ж суму 2 вересня водоканал уклав договір з підприємством.

Втім дехто з дискваліфікованих учасників влаштував «бунт» проти водоканалу. Підприємства почати масово оскаржувати тендер. Та підприємство усі скарги залишило без розгляду, адже договір з ТОВ «Акваінтех Україна» на той момен уже уклали.

ТОВ «ТД «БРЕНД-ГРУП», яке було ймовірним переможцем тендеру і на пропозиції якого водоканал міг би зекономити 525 тисячі 96 гривень, 3 вересня намагалось оскаржити рішення комітету торгів. Фірма вважає, що її пропозицію відхилили неправомірно, а її права були грубо порушені замовником, адже вона виконала усі вимоги документації конкурсних торгів.

«Крім того при проведенні відповідного тендеру чітко видно змову замовника з двома учасниками, а саме переможцем ТОВ «Акваінтех Україна» та ПАТ «Сантехкомплект», які використали «брудну схему» для досягнення перемоги. ПАТ «Сантехкомплект», було підставним, оскільки не надало тендерну пропозицію та жодних документів до предмету закупівлі, але після початку торгів почало активно торгуватися та суттєво знизило ціну (до 294 500 грн.), змушуючи наше Товариство в свою чергу також знизити ціну до мінімальної (до 294 000 грн.) », – йдеться у скарзі «БРЕНД-ГРУП».

Товариство звертає увагу й на те, що ринкова ціна на предмет закупівлі, як мінімум в два рази нижча ніж запропонована фірмою-переможцем. Таким чином водоканал, уклавши договір, спричиняє збиток державі в крупних розмірах.

Фірму «Луцькпідшипниксервіс» відхили через «відсутність паспорту якості та закінчення терміну дії Сертифікату відповідності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України». Підприємство вважає відхилення поданої ним пропозиції є безпідставним та необґрунтованим, адже точно такий паспорт був і у переможця тендеру. Підприємці припускають, що цей паспорт створювала навіть одна людина.

З подібними скаргами звернулися ТОВ Торгівельний Дім Євротрубпласт, ООО «ВУЛВЕР», ПП «ВІК ГРУПСЕРВІС». Усі вони вважають неправомірним рішення водоканалу про їх дискваліфікацію, просять пояснити чому їх відхилили і заявляють, що готові скаржитися до правоохоронних органів.

Фірма з котельні

Про фірму-переможця ТОВ «Акваінтех Україна» відомо небагато. Згідно з даними Єдиного державного реєстру ТОВ «Акваінтех Україна» було створене за декілька днів до оголошення тендеру – 26 липня. Учасники-скаржники, нагадаємо, пишуть, що це свідчить про те, що фірму створили спеціально для тендеру.

Єдиним засновником ТОВ «Акваінтех Україна» зі статутним капіталом у 50 тисяч є Михайло Єлісєєв. Юридична адреса фірми – Льонокомбінатівська, 9 Б у Рівному. За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно фірма зареєстрована за адресою котельні, яка належить КП «Теплотранссервіс» Рівнеради і знаходиться в оренді монополіста «Рівнетеплоенерго».

Вивіска за адресою фірми-переможця. Фото Інни Білецької

А так виглядає вхід у «офіс».

Фото Інни Білецької

Михайло Єлісєєв, разом із батьком – Юрієм є власниками малого приватного підприємства «Леда» та його дочірнього підприємства «Ліфтсервіс». Обидві фірми зареєстровані у Рівному на вул. Міцкевича, 32.

Максим Нефьодов пише, що товариство взяло участь лише в двох тендерах через систему. Обидва рази замовником був саме Рівнеоблводоканал. «Другий тендер наразі знаходить на етапі кваліфікації, цікаво подивитись хто стане переможцем», – пише заступник міністра.

Водоканал проти Нефьодова

За поясненнями «Четверта влада» звернулась до керівника Рівнеоблводоканалу Андрія Карауша. Він саме був на засіданні виконкому Рівнеради. Він каже, що підприємство висловило свою позицію на сайті і коментує неохоче.

Керівник водоканалу Андрій Карауш впевнений, що тендер провели чесно

– Думка, висловлена в Фейсбуці під іменем Макса Нефьодова, вона не відповідає дійсності. Тому що ця закупівля проведена повністю відповідно до законодавства. І вибрана пропозиція, яка відповідає повністю технічному завданню, яке ставило підприємство, – каже Карауш. – Це засувки на каналізаційні станції, де тиски більше 10 атмосфер і будь-яка зупинка цих станцій може потягнути за собою екологічну катастрофу. Тобто неочищені стічні води потічуть, або на вулицю, або в річку. Тому це засувки великого діаметру, вони не можуть коштувати бросову (занижену) ціну.

На сайті Рівнеоблводоканалу, ссилаючись на спеціфіку предмету закупівлі, пишуть, що дискваліфіковані учасники тендеру допустили ряд порушень, як в документації, так і в невідповідності до технічних характеристик, запропонованих «еквівалентів».

Водоканал публікує характеристики, яких, нібито не дортималось ТОВ «ТД Бренд-Груп» і додає:

«... незрозуміло яким чином ТОВ «ТД Бренд-Груп», змогло надати в ході аукціону, цінову пропозицію, в розмірі: 294 000,00 грн., на весь очікуваний предмет закупівлі. Даний факт ставить під сумнів надійність та добросовісність даного контрагенту, а також якість запропонованої в пропозиції продукції. Таким чином лише ТОВ «Акваінтех Україна» подало пропозицію, яка повністю відповідала вимогам Замовника і якби інші учасники аукціону уважніше вивчали вимоги до технічних характеристик очікуваного предмету закупівля, то і не виникало б подібних прикрих ситуацій», – йдеться у повідомленні.

Також водоканал повідомляє, що ТОВ «ТД Бренд-Груп» потім могло б змінити суму і умови договору. Однак доказів, які б свідчили про те, що саме це підприємство може так робити не надає.

Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук вважає дивним, що замовник відкинув таку кількість закупівель.

Святослав Клічук

– Можна припустити, що 1-2 фірми були неуважні в підготовці документів, але коли 9 відхилено, то, можливо проблема не у фірмах а в замовнику. Перемогу отримала фірма, яка зареєстрована кілька місяців тому. У їх здібностях замовник, очевидно не сумнівається. Фактично маємо переплату втричі і, в супереч закону, немає зрозумілого пояснення в чому ж невідповідність технічних характеристик товару, який пропонувався за найкращою ціною тому, який врешті купили, – коментує Святослав Клічук.

Громадська ініціатива «За чесний тендер» вже готує скарги по цій закупівлі до до Державної аудиторської служби і Антимонопольного комітету.

Анна Калаур, «Четверта влада»

 

* * *

Розслідування підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні», що реалізовується ГО "Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED)

водоканал

Интернет реклама УБС

Предыдущий В Лисичанске в 2017 году собираются еще повысить тариф на воду! Не согласны? Пишите возражения
Следующий 4 ноября на внеочередной сессии в Лисичанске аврально решили «спасать» электротранспорт и водоканал
x

Читать также...

Вся суть «9 Мая»

Казалось бы, 9 мая 1946 первая годовщина победы. Парад, ордена, барабаны, воздушные шарики? Ничего! 1950 год — пятилетие победы. Ничего! 1955 — 10 лет Великой Победы! Ничего! В стране ежегодно с помпой отмечается великая октябрьская ...

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com