У Слов’янську та Лисичанську розпочинається проект «Музей відкрито на ремонт»

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal

MuseimRepair_fb_cover_002«Музей відкрито на ремонт» – проект, який триватиме протягом чотирьох місяців із листопада 2016 по березень 2017 року у  Слов’янському (Донеччина) і Лисичанському (Луганщина) краєзнавчих музеях. Під ремонтними розуміються не традиційні косметичні роботи із заміни вікон чи дверей, а осучаснення методів та форматів роботи музею. Це стосуватиметься виставкової діяльності та зберігання експонатів, дослідницької, просвітницької та комунікаційної функцій.

Основним поштовхом до реалізації проекту стала робота програми «Культурна дипломатія між регіонами України» Українського кризового медіа-центру під час якої з травня 2015 року було організовано ряд культурних проектів у Донецькій та Луганській областях.  Основними локаціями та партнерами стали регіональні музеї, як єдині наявні та функціонуючі центри  культурного життя. Після спілкування із музейниками на професійні теми та ознайомлення з роботою та проблемами інституцій було вирішено створити проект «Музей відкрито на ремонт», який дозволив би створити умови для спільної роботи над реорганізацією роботи музеїв та підсилення їх діяльності і ролі у суспільстві. Свої двері гостинно відчинили Слов’янських та Лисичанський краєзнавчим музеї. 

Проект носить новаторський і експериментальний характер. Головною метою проекту є реорганізація роботи музеїв, підсилення діяльності та активності цих інституцій. Основна ідея проекту полягає у перетворені музеїв на сучасні культурі центри, що активно включені у життя свого міста і формують гуманітарну політику своїх регіонів.

«Музей відкрито на ремонт» – дослідницький проект під час якого до роботи музеїв будуть залучені куратори, оновлено матеріально-технічну базу, організовано навчання для музейних працівників та розроблено і реалізовано комунікаційну концепцію для кожного музею. Результатом проекту стануть виставки, ряд освітніх заходів для музейників та відвідувачів і методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв.

Основні етапи проекту включатимуть забезпечення Слов’янського музею сучасним матеріальним обладнанням, яке дасть змогу науковим співробітникам стимулювати наукову діяльність, а також створити відкриту музейну лабораторію, де кожен охочий зможе відчути себе справжнім дослідником. У перспективі обладнання зможуть використовувати усі музейні інституції Донеччини. Передбачено роботу кураторів, експертів, сучасних митців, які будуть працювати з локальним контекстом та музейними працівниками для формування нових виставок на основі фондів музеїв та діючих експозицій, які будуть відкриті для відвідувачів під час перебігу проекту. Освітня програма включатиме серію воркшопів для музейних фахівців Донецького і Луганського регіонів, на яких буде представлено досвід українських та іноземних музеїв, залучено музейників із усіх регіонів України. Окремим напрямком проекту є розробка та реалізація комунікативної стратегії для музеїв, залучення до роботи проекту спеціалістів із зв’язків з громадськістю та по роботі із соціальними мережами. Останнє дозволить слідкувати як за перебігом проекту, так і за повсякденним життям музею та зацікавити роботою музею широку аудиторію.  За результатами роботи проекту будуть сформовані методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв, а також описана методика реалізації проекту, яку зможуть використати інші регіональні музеї.

Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру проводить проект «Музей відкрито на ремонт: Слов’янськ і Лисичанськ» у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI) » Агентства США з міжнародного розвитку.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Ольги Гончар, координатора проектів та комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру: +38 093 339 76 46olha.honchar@gmail.com

Дмитро Журавльов, координатор комунікацій «Музей відкрито на ремонт. Слов’янськ»: +38 0958569386bushcraftua@gmail.com

Ариф Багиров, координатор комунікацій «Музей відкрито на ремонт. Лисичанськ»: +38 0663748136, arif.bagirov777@gmail.com

Слідкуйте за новинами проекту «Музей відкрито на ремонт» за хештегами #музейвідкритонаремонт #UCBI #музейсловянськ #музейлисичанськ #любитазнайсвійріднийкрай #Україна у соціальних мережах  Facebook, Вконтакте, Однокласники, Instagram, YouTube, також на сайті http://uacrisis.org/ua/


Интернет реклама УБС

Предыдущий Комитет Верховной Рады принял решение о проведении выборов в Северодонецке 26 февраля 2017 года
Следующий Животное как диагноз
x

Читать также...

Адвокат Овчаренко в очередной раз подставил Дунаева: теперь коррупционером стал его помощник Лысенко

Как показывает время, собирать полезных дураков и преступников вокруг себя — модный украинский тренд. Вот и следя за политической карьерой нардепа Сергея Дунаева, мы видим практические результаты «его команды»: «Выдающийся человек» стал бесполезен? Ай-да к Дунаеву! ...